Spacewalk - en to hu translation catalogue (194 entries)

en: 
    Aborted.
hu: 
    Megszakítva.

en:   <Tab>/<Alt-Tab> between elements  |  <Space> selects  |  <F12> next screen
hu:   <Tab>/<Alt-Tab> lépegetés  |  <Szóköz> kijelölés  |  <F12> következő képernyő

en:  Minor Release:
hu: Kisebb kiadás:

en: %s megabytes
hu: %s MB

en: %s was not found
hu: %s nem található

en: *Email Address:
hu: *Email Cím:

en: A common cause of this error is the system time being incorrect. Verify that the time on this system is correct.
hu: A hiba oka gyakran a helytelen rendszeridő. Ellenőrizze, hogy ezen a rendszeren helyesen van-e beállítva a rendszeridő.

en: A connection was attempted with a malformed URI.
hu: A kapcsolódást egy rendellenes url által lett kezdeményezve.

en: A connection was attempted with a malformed URI: %s.
hu: A kapcsolódást egy rendellenes url által lett kezdeményezve: %s

en: A profilename was not specified, and hostname and IP address could not be determined to use as a profilename, please specify one.
hu: Profilnév nem lett megadva, a gépnevet és az IP-címet pedig nem sikerült meghatározni (profilnévként való felhasználáshoz). Adjon meg egy nevet.

en: A proxy was specified at %s.
hu: Egy proxy lett megadva a %s helyen.

en: A username and password are required to register a system.
hu: Rendszerregisztráláshoz meg kell adni egy felhasználónevet, egy jelszót és egy e-mail címet.

en: Access to the technical support experts at Red Hat or Red Hat's partners for help with any issues you might encounter with this system.
hu: Kapcsolat a technikai szakértőkkel a Red Hat-nél vagy a Red hat partnereinél bármilyen hibával kapcsolatban amivel találkozhat ennél a rendszernél.

en: Additional hardware information including PCI devices, disk sizes and mount points will be included in the profile.
hu: További hardverinformáció - többek közt PCI-eszközök, lemezméretek és csatlakoztatási pontok - kerül csatolásra a profilhoz.

en: All available updates
hu: Minden elérhető frissítés

en: An error has occurred:
hu: Hiba történt:

en: An unexpected OS error occurred: %s
hu: Váratlan hiba történt az operációs rendszerben: %s

en: Arch
hu: Architektúra

en: Are you sure you would like to continue?
hu: Biztos hogy tovább akar lépni?

en: Back
hu: Vissza

en: Building Package List
hu: A csomaglista elkészítése

en: Building a list of RPM packages installed on your system.  Please wait.
hu: Elkészítem a rendszerre telepített RPM-csomagok listáját. Egy kis türelmet kérek.

en: CPU model:
hu: CPU-típus:

en: CPU speed:
hu: CPU-sebesség:

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Choose minor release
hu: Kiadás

en: Close
hu: Bezárás

en: Compliance:
hu: Megfelelés:

en: Confirm operating system release selection
hu: Operációs rendszer kiadási szelekciójának megerősítése

en: Connection aborted by the user
hu: A kapcsolat megszakítva a felhasználó által

en: Copyright © 2006--2014 Red Hat, Inc. All rights reserved.
hu: Copyright © 2006--2014 Red Hat, Inc. Minden jog fenntartva.

en: Create Profile
hu: Hardverprofil

en: Create Profile - Hardware
hu: A rendszer kapcsolása

en: Create Profile - Packages
hu: A rendszer kapcsolása

en: Create profile
hu: Hardverprofil

en: Delay error from server.  The message was:
hu: Késleltetési hiba a kiszolgálón. Az üzenet:

en: Do not attempt to use X
hu: ne használja az X grafikus rendszert

en: Do not probe or upload any hardware info
hu:     --nohardware               - hardverinformáció ne legyen lekérdezve és feltöltve

en: Do not profile or upload any package info
hu:     --nopackages               - csomaginformáció ne kerüljön a profilba és ne legyen feltöltve

en: Download installation images for Red Hat Enterprise Linux releases, including new releases.
hu: A telepítési képfájlok letöltése a Red Hat Linux Vállalati kiadásaihoz, amelybe beletartoznak az új kiadások is.

en: Downloads & Upgrades:
hu: Letöltések & Frissítések :

en: ERROR: can not find RHNS CA file
hu: Hiba történt: nem található az RHNS CA-fájl:

en: Enter in the format hostname(:port)
hu: gépnév(:port) formában adja meg

en: Error
hu: Hiba

en: Error communicating with server. The message was:
hu: Hiba lépett fel a kiszolgálóval való kommunikációban. Az üzenet:

en: Error parsing the oemInfo file at field:
hu: Hiba történt az oemInfo fájl elemzésekor a következő mezőnél:

en: Error reading cpu information:
hu: Hiba történt a processzorjellemzők lekérdezésekor:

en: Error reading install method information:
hu: Hiba történt a telepítési mód lekérdezésekor:

en: Error reading network interface information:
hu: Hiba történt a hálózati csatolók adatainak lekérdezésekor:

en: Error reading networking information:
hu: Hiba történt a hálózati adatok lekérdezésekor:

en: Error reading system memory information:
hu: Hiba történt a rendszermemória lekérdezésekor:

en: Error running hardware profile
hu: Hiba történt a hardverprofil futtatásakor

en: Error validating data at server:
hu: Hiba történt az adatoknak a kiszolgálón való érvényesítése közben:

en: Error:
hu: Hiba:

en: Example: https://satellite.example.com/XMLRPC
hu: példa: XXXX-XXXX-XXXX-XXXX (a kötőjelek elhagyhatók)

en: Fatal Error
hu: Súlyos hiba

en: File Not Found:
hu: A fájl nem található:

en: Finish
hu: Befejezés

en: Getting list of packages installed on the system
hu: A rendszerre telepített csomagok listájának elkészítése

en: Hardware Info
hu: Hardverinformáció

en: Hostname:
hu: Gépnév:

en: I'll register later.
hu: Később fogok regisztrálni.

en: IP Address:
hu: IP-cím:

en: Include RPM packages installed on this system in my System Profile
hu: A rendszerre telepített RPM-csomagok listájának csatolása a rendszerprofilhoz

en: Include the following information about hardware and network:
hu: A következő hardver- illetve hálózatinformáció csatolása:

en: It appears this system has already been set up for software updates:
hu: Az Up2date újraindítása

en: Limited Updates Only
hu: Csak Limitált Frissítések

en: Limited updates
hu: Amerikai Egyesült Államok

en: Link To Subscription
hu: Leírás

en: Location:
hu: Pozíció:

en: Login:
hu: Bejelentkezés:

en: Management
hu: Ügyintézés

en: Memory:
hu: Memória:

en: Next
hu: Tovább

en: No, Cancel
hu: Mégsem

en: Notice
hu: Niue

en: Operating System version:
hu: Operációs rendszer verzió:

en: Package
hu: Csomagnév

en: Package Information
hu: Csomaginformáció

en: Password error. The message was:
hu: Jelszóhiba. Az üzenet:

en: Password:
hu: Jelszó:

en: Please enter a desired login.
hu: Kérem adja meg a kivánt felhasználói nevet.

en: Please enter and verify a password.
hu: Kérem adja meg és ellenőrizze is a jelszavát.

en: Please enter your Red Hat account information:
hu: Információ az azonosítóról

en: Please enter your login information for the %s Red Hat Network Satellite:
hu: Kérem adja meg a belépési információkat a %s Red Hat Hálózati Satellite-hoz:

en: Please review the subscription details below:
hu: Kérem ellenőrizze a feliratkozás részleteit lentebb:

en: Problem registering system.
hu: Probléma lépett fel a rendszer regisztrálásakor.

en: Problem registering system:
hu: Probléma lépett fel a rendszer regisztrálásakor:

en: Problem sending hardware information.
hu: Hiba történt a hardverjellemzők lekérdezésekor:

en: Problem sending hardware profile.
hu: Probléma lépett fel a hardverprofil küldésekor.

en: Problem sending hardware profile:
hu: Probléma lépett fel a hardverprofil küldésekor:

en: Problem sending package information.
hu: Probléma lépett fel a csomaglista küldésekor.

en: Problem sending package list.
hu: Probléma lépett fel a csomaglista küldésekor.

en: Problem sending package list:
hu: Probléma lépett fel a csomaglista küldésekor:

en: Problem writing out system id to disk.
hu: Probléma lépett fel a rendszerazonosító lemezre való írása közben.

en: Profile name:
hu: Profilnév:

en: Provide a security certificate
hu: Meg kell adni egy felhasználónevet.

en: Proxy Configuration
hu: Hálózatbeállítás

en: RHN Registration
hu: regisztrációsSzám

en: RHN login field
hu: Red Hat-bejelentkezés

en: RPM dependency error. The message was:
hu: RPM-csomagfüggőségi hiba. Az üzenet:

en: RPM error.  The message was:
hu: RPM-hiba. Az üzenet:

en: RPM information is important to determine what updated software packages are relevant to this system.
hu: Az RPM-csomagokra vonatkozó információ fontos ahhoz, hogy meghatározható legyen, mely csomagfrissítések vonatkoznak erre a rendszerre.

en: Receive the latest software updates, including security updates, keeping this Red Hat Enterprise Linux system updated and secure.
hu: A legújabb szoftver frissítések fogadása, ebbe beletartoznak a biztonsági frissítések, ezt a Red Hat Enterprise Linux rendszert frissítve tartani és biztonságosan.

en: Red Hat Account
hu: Red Hat-bejelentkezés

en: Red Hat Login:
hu: Red Hat bejelentkezés :

en: Register Later
hu: Probléma lépett fel a rendszer regisztrálásakor.

en: Register the system even if it is already registered
hu:     --force                    - a rendszer regisztrálása akkor is, ha az már regisztrálva van

en: Registering System
hu: Probléma lépett fel a rendszer regisztrálásakor.

en: Review Subscription
hu: Leírás

en: Security & Updates:
hu: Biztonság & Frissítések :

en: See /var/log/up2date for more information
hu: Tekintsd meg a /var/log/up2date-t a további információkért

en: Send hardware profile checkbox
hu: Hardverprofil

en: Send package profile checkbox
hu: _Csomaglista küldése

en: Sending Information
hu: _Hardverinformáció küldése

en: Sending hardware information
hu: _Hardverinformáció küldése

en: Sending package information
hu: _Hardverinformáció küldése

en: Server has refused connection due to high load
hu: A kiszolgáló elutasította a kapcsolódást túlterheltség miatt

en: Show additional output
hu: További kimenet megjelenítése

en: Software Channel Subscriptions:
hu: Csatornainformáció

en: Software Update Not Set Up
hu: Az Up2date újraindítása

en: Software Updates Not Set Up
hu: Az Up2date újraindítása

en: Specify a file to use as the ssl CA cert
hu:     --sslCACert=<útvonal>      - SSL CA-tanúsítványként használandó fájl megadása

en: Specify a password to use with an authenticated http proxy
hu: Adja meg a HTTP-proxyhoz használandó jelszót

en: Specify a url to use as a server
hu: Adja meg a használandó kiszolgáló URL-jét

en: Specify a username to use with an authenticated http proxy
hu: Adja meg a HTTP-proxyhoz használandó felhasználónevet

en: Specify an activation key
hu: Adja meg a használandó HTTP-proxy adatait

en: Specify an http proxy to use
hu: Adja meg a használandó HTTP-proxy adatait

en: Subscriptions have been activated for the following Red Hat products/services:
hu: A feliratkozások aktiválva lettek a következő Red Hat termékekre/szolgáltatásokra:

en: Support:
hu: Támogatás:

en: System Already Registered
hu:     --force                    - a rendszer regisztrálása akkor is, ha az már regisztrálva van

en: System ID:
hu: Vezetéknév:

en: System Registration
hu: regisztrációsSzám

en: Take me back to the registration
hu: Vigyen vissza a regisztrációhoz

en: Take me back to the setup process.
hu: Vigyen vissza a beállítási folyamathoz.

en: The installation number [ %s ] provided is not a valid installation number. Please go back to the previous screen and fix it.
hu: A megadott előfizetési szám [ %s ] nem egy érvényes előfizetési szám.

en: The installation number is invalid
hu: Az előfizetési szám érvénytelen

en: The server indicated an error:
hu: A kiszolgáló hibát jelzett:

en: There was a SSL crypto error: %s
hu: SSL titkosítási hiba történt: %s

en: There was a problem registering this system.
hu: Hiba történt a rendszer regisztrálásakor.

en: There was an SSL error: %s
hu: SSL-hiba történt: %s

en: There was an authentication error: %s
hu: Azonosítási hiba történt: %s

en: There was an error building the list of packages.
hu: Súlyos hiba történt a csomag telepítésekor:

en: There was an error communicating with the registration server.  The message was:
hu: Hiba lépett fel a regisztrációs kiszolgálóval való kommunikációban. Az üzenet:

en: There was an error communicating with the registration server:
hu: Hiba lépett fel a regisztrációs kiszolgálóval való kommunikációban. Az üzenet:

en: There was an error getting the list of hardware.
hu: Súlyos hiba történt a csomag telepítésekor:

en: There was an error loading your configuration.  Make sure that
    you have read access to /etc/sysconfig/rhn.
hu: Hiba történt a beállítás betöltése közben. Ellenőrizze, hogy
    rendelkezik-e olvasási joggal a /etc/sysconfig/rhn könyvtárhoz.

en: There was an error saving your configuration. Make sure that
    you own %s.
hu: Hiba történt a beállítás mentésekor. Ellenőrizze, hogy Ön-e a
    tulajdonosa ennek: %s.

en: There was an error while applying your choice.
hu: Súlyos hiba történt a csomag telepítésekor:

en: There was an error while assembling information for the profile.
hu: Súlyos hiba történt a csomag telepítésekor:

en: There was an error while creating the profile.
hu: Súlyos hiba történt a csomag telepítésekor:

en: There was an error while installing the certificate.
hu: Súlyos hiba történt a csomag telepítésekor:

en: There was an error while logging in.
hu: Hiba történt a rendszer regisztrálásakor.

en: There was an error while populating the profile.
hu: Súlyos hiba történt a csomag telepítésekor:

en: There was some sort of I/O error: %s
hu: Beviteli/kiviteli (I/O) hiba történt: %s

en: There was some sort of I/O error: %s
hu: Beviteli/kiviteli (I/O) hiba történt: %s

en: This client requires the server to support %s, which the current server does not support
hu: A kliensprogram igényli a(z) %s támogatását a kiszolgálótól, de a jelenlegi kiszolgáló azt nem támogatja

en: This system is already registered. Use --force to override
hu: A rendszer már regisztrálva van. Felülbíráláshoz használja a --force opciót.

en: This system may not be updated until it is associated with a channel.
hu: A rendszer nem frissíthető, amíg nincs hozzárendelve egy csatorna.

en: Tip: Forgot your login or password?  Contact your Satellite's Organization Administrator.
hu: Tipp: Elfelejtett a felhasználói nevet vagy a jelszót? Lépjen kapcsolatba az Ön Satellite's Organization Adminisztrátorával.

en: Tip: Red Hat values your privacy: http://www.redhat.com/legal/privacy_statement.html
hu: Tipp: A Red Hat tiszteletben tartja a személyes információkat: http://www.redhat.com/legal/privacy_statement.html

en: Unable to Locate SystemId
hu: SystemID nem található

en: Unable to open gui. Try `up2date --nox`
hu: Nem sikerült megnyitni a grafikus felületet. Próbálja meg a következőt: 'up2date --nox'.

en: Updating hardware profile...
hu: A hardverprofil frissítése...

en: Updating package profile...
hu: Csomagprofil frissítése...

en: Updating virtualization profile...
hu: Csomagprofil frissítése...

en: Use Authentication with HTTP Proxy
hu: Azonosítás használata

en: Version:
hu: Verzió:

en: View Hardware Profile
hu: Hardverprofil

en: View Package Profile
hu: Csomagprofil frissítése...

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: Warning: unable to enable rhnsd with chkconfig
hu: Figyelmeztetés: nem sikerült bekapcsolni az rhnsd szolgáltatást a chkconfig programmal

en: We are attempting to contact the Red Hat Network server at %s.
hu: Most megpróbálunk kapcsolatba lépni a Red Hat Hálózati Szerverrel a %s helyen.

en: Why Register
hu: Miért regisztráljak

en: Why Should I Connect to RHN? ...
hu: Miért kapcsolódjak az RHN-hez?...

en: Why Should I Register?
hu: Már regisztrálva van

en: Yes/No dialog:
hu: Igen/nem párbeszédablak:

en: You may deselect individual packages by unchecking them below.
hu: Csomagok kihagyásához törölje a megfelelő csomagok kijelölését lentebb.

en: You must be root to run %s
hu: Rootnak kell lenned hogy futtathasd %s

en: You must choose a name for this profile.
hu: Választani kell egy nevet a profil számára.

en: You must enter a login.
hu: Meg kell adni a vezetéknevet.

en: You must enter a password.
hu: Meg kell adni egy jelszót és meg kell erősíteni.

en: You must run rhn_register as root.
hu: A rendszerfrissítő szolgáltatást rendszergazdaként kell futtatni.

en: You must run the RHN registration program as root.
hu: Az RHN regisztrációs programot rendszergazdaként kell futtatni.

en: You must select a certificate.
hu: Meg kell adni egy felhasználónevet.

en: You need to register this system by running `rhn_register` before using this option
hu: Ezen opció használata előtt regisztrálnia kell a rendszerét az 'up2date --register' parancs használatával

en: Your system will be subscribed to the base software channel to receive all available updates.
hu: Az Ön rendszere fel lesz iratkozva az alap szoftver csatornára hogy megkapjon minden elérhető frissítést.

en: [Deprecated] Read contact info from stdin
hu:     --contactinfo              - kapcsolat-információ olvasása a standard bemenetről

en: _Activate a subscription now...
hu: Az előfizetés aktiválása

en: installation number field
hu: Az előfizetési szám érvénytelen

en: progress bar
hu: Állapotjelző ablak

en: progress status
hu: Állapotjelző ablak

en: proxy password field
hu: Jelszó:

en: system name
hu: Vezetéknév:
